Серед очікуваних результатів реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі (НУШ) є створення і підтримка здорових та безпечних умов навчання. Тому все більш актуального значення набувають заходи по благоустрою та озеленення шкільного подвір'я.
Заходи з озеленення подвір’я в КУ ЗОШ №8 СМР є складовою частиною загального комплексу заходів щодо планування, забудови і впорядкування території, створення безпечного і здорового освітнього середовища.
Ми переконані, що здобувачі освіти та педагогічні працівники потребують такого стану освітнього середовища, в якому вони відчуватимуть фізичну, психологічну, інформаційну та соціальну безпеку, комфорт і благополуччя. Зелені насадження як зовні так і всередині закладу освіти відіграють важливе естетичне і емоційне значення у формуванні саме такого середовища НУШ.
Збереження біорізноманіття на шкільному подвір'ї має важливе значення з багатьох причин.
По-перше, наявність різноманітних рослинних видів забезпечує екосистему багатьма функціями, такими як очищення повітря та ґрунту, контроль рівня вологості, зменшення ризику ерозії, а також забезпечення життєвого простору для різних тваринних видів.
По-друге, наявність різноманітних рослинних видів на шкільному подвір'ї може стимулювати інтерес учнів до природи та природних процесів, а також до здорового способу життя, оскільки це сприяє більшому руховому активі та більшій кількості часу, проведеного на свіжому повітрі.
По-третє, збереження біорізноманіття на шкільному подвір'ї допомагає зберегти національну культуру та традиції, пов'язані з використанням рослинних видів у народній медицині, кулінарії та інших сферах.
Отже, збереження біорізноманіття на шкільному подвір'ї є важливим елементом створення безпечного та здорового освітнього середовища, яке сприяє розвитку дітей та молоді.